El Dorado, Bogota (BOG / SKBO)

Flight Tracker for Planespotters

04:00 21.03.2019

+12°C   Winds: 1 m/s   Clouds/sky broken start from alt. of 2440 m

ARRIVALS — 7
Waiting time 6 - 10 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 240 Santiago (SCL) 04:35 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 74 Lima (LIM) 04:45 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8380 Guayaquil 04:45 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 218 Buenos Aires (EZE) 04:55 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 248 São Paulo (GRU) 04:55 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8371 Tocumen (PTY) 04:57 scheduled
Airbus A330 AVIANCA AV 245 New York (JFK) 04:58 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Embraer 190 AVIANCA AV 366 San Salvador 04:59 scheduled

05:00 21.03.2019

+12°C   Winds: 1 m/s   Clouds/sky broken start from alt. of 2440 m

ARRIVALS — 13
Waiting time 7 - 16 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 246 La Paz 05:00 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8378 Quito (UIO) 05:00 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 83 Chicago (ORD) 05:15 scheduled
Airbus A320 Aeromexico AM 8258 Medellin 05:20 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 209 Boston (BOS) 05:20 scheduled
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2225 Cali 05:20 scheduled
Boeing 787-8 LATAM Airlines LA 572 Santiago (SCL) 05:20 scheduled
Airbus A320 United Airlines UA 6635 Miami (MIA) 05:25 scheduled
Boeing 787-8 United Airlines UA 6687 Los Angeles (LAX) 05:25 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9523 Barranquilla 05:30 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 23 Mexico City (MEX) 05:40 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8385 Santa Cruz (VVI) 05:40 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 6796 Medellin 05:56 scheduled

DEPARTURES — 18
Waiting time 3 - 9 min.
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 650 Tocumen (PTY) 05:01 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8024 Cartagena 05:04 scheduled
Embraer 170 SATENA 9R 8865 Ipiales 05:10 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4090 Cartagena 05:19 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8409 Cali 05:25 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8426 Medellin 05:28 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4000 Medellin 05:29 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8524 Barranquilla 05:34 scheduled
ATR 42/72 SATENA 9R 7704 Puerto Asis 05:40 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4122 Barranquilla 05:45 scheduled
Embraer RJ145 SATENA 9R 8602 Medellín (EOH) 05:50 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8583 Pasto 05:53 scheduled
Airbus A319 United Airlines UA 6608 Cucuta 05:53 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8104 Monteria 05:54 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8586 Barrancabermeja 05:55 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8572 Bucaramanga 05:56 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8539 Pereira 05:58 scheduled
Airbus A320 Aeromexico AM 8251 Cartagena 05:59 scheduled

06:00 21.03.2019

+12°C   Winds: 1 m/s   Clouds/sky broken start from alt. of 2440 m

ARRIVALS — 11
Waiting time 5 - 12 min.
Boeing 737-400 Avior 9V 1432 Porlamar 06:05 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4003 Medellin 06:05 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8412 Cali 06:11 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8433 Medellin 06:12 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4251 San Andres Island 06:20 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8423 Cartagena 06:30 scheduled
Aeromexico AM 717 Mexico City (MEX) 06:42 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9429 Cucuta 06:45 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9475 Bucaramanga 06:49 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8510 Pereira 06:54 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8537 Medellin 06:57 scheduled

DEPARTURES — 36
Waiting time 2 - 5 min.
Airbus A321 Aeromexico AM 8259 Medellin 06:00 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8411 Cali 06:00 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9756 Cartagena 06:00 scheduled
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1784 Orlando (MCO) 06:00 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9264 El Yopal 06:03 scheduled
ATR Freighter SATENA 9R 8686 Tumaco 06:04 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9794 Monteria 06:04 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 128 Punta Cana (PUJ) 06:05 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9826 Manizales 06:05 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 697 San Jose 06:10 scheduled
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 658 Tocumen (PTY) 06:10 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9291 Neiva 06:14 scheduled
ATR Freighter SATENA 9R 8725 Buenaventura 06:17 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9536 Barranquilla 06:17 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8378 Oranjestad (AUA) 06:20 scheduled
Airbus A319 American Airlines AA 1130 Miami (MIA) 06:25 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 113 São Paulo (GRU) 06:25 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 115 Santiago (SCL) 06:25 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 49 Lima (LIM) 06:25 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 6797 Medellin 06:26 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4085 Cali 06:28 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9358 Medellin 06:30 scheduled
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7028 Cancún (CUN) 06:30 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4172 Valledupar 06:32 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8380 Tocumen (PTY) 06:33 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9406 Villavicencio 06:35 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9839 Armenia 06:35 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4092 Cartagena 06:36 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8385 Santa Cruz de la Sierra 06:40 scheduled
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1922 Orlando (MCO) 06:40 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8371 Quito (UIO) 06:42 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 145 Cusco (CUZ) 06:44 scheduled
Airbus A330 United Airlines UA 6655 Miami (MIA) 06:45 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8413 Cali 06:50 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4004 Medellin 06:50 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8450 Medellin 06:53 scheduled

07:00 21.03.2019

+14°C   Winds: 1 m/s @ 75°   Clouds/sky few   Estimated active runways: 13L, 13R

ARRIVALS — 12
Waiting time 4 - 13 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4001 Medellin 07:03 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4365 Miami (MIA) 07:05 scheduled
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7019 Mexico City (MEX) 07:09 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8459 Monteria 07:20 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8414 Cali 07:21 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8435 Medellin 07:22 scheduled
Airbus A320 Copa Airlines CM 3019 Barranquilla 07:35 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9457 Cucuta 07:45 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9755 Cartagena 07:47 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8466 Cali 07:51 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9357 Medellin 07:51 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9846 Armenia 07:55 scheduled

DEPARTURES — 18
Waiting time 4 - 12 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 246 Washington (IAD) 07:00 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4094 Cartagena 07:00 scheduled
Airbus A319 United Airlines UA 6667 Washington (IAD) 07:00 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8446 Medellin 07:05 scheduled
Boeing 757 Delta Air Lines DL 980 Atlanta 07:10 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4002 Medellin 07:10 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4190 Monteria 07:14 scheduled
Airbus A320 United Airlines UA 6676 Cartagena 07:17 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4140 Santa Marta (SMR) 07:17 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8415 Cali 07:20 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8444 Corozal 07:21 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9302 Medellin 07:25 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8462 Barranquilla 07:32 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9460 Bucaramanga 07:34 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8484 Santa Marta (SMR) 07:35 scheduled
Boeing 737-400 Avior 9V 1421 Caracas (CCS) 07:44 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8407 Pereira 07:45 scheduled
Aeromexico AM 718 Mexico City (MEX) 07:57 scheduled

08:00 21.03.2019

+14°C   Winds: 1 m/s @ 75°   Clouds/sky few   Estimated active runways: 13L, 13R

ARRIVALS — 22
Waiting time 3 - 6 min.
Airbus A318 Copa Airlines CM 3035 Santa Marta (SMR) 08:00 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9278 Ibague 08:04 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8115 Santa Marta (SMR) 08:04 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8437 Medellin 08:10 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9537 Barranquilla 08:12 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9471 Bucaramanga 08:14 scheduled
Embraer RJ145 SATENA 9R 8613 Medellín (EOH) 08:16 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8416 Cali 08:19 scheduled
Airbus A318 United Airlines UA 6681 Pereira 08:25 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9443 Cucuta 08:25 scheduled
Embraer 170 SATENA 9R 8866 Ipiales 08:31 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8587 Barrancabermeja 08:36 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8025 Cartagena 08:40 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9339 Medellin 08:41 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9827 Manizales 08:41 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8447 Bucaramanga 08:45 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9265 El Yopal 08:45 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9717 Barranquilla 08:47 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8571 Cartagena 08:50 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9292 Neiva 08:51 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4091 Cartagena 08:52 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8022 Medellin 08:58 scheduled

DEPARTURES — 19
Waiting time 3 - 7 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4051 Cali 08:02 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8556 Cartagena 08:05 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 254 Havana (HAV) 08:08 scheduled
Airbus A320 United Airlines UA 6626 Orlando (MCO) 08:08 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8417 Cali 08:10 scheduled
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7012 Havana (HAV) 08:10 scheduled
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2234 Medellin 08:14 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8574 Barranquilla 08:20 scheduled
ATR Freighter EasyFly VE 9166 Popayan 08:20 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 72 Mexico City (MEX) 08:25 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8465 Cali 08:31 scheduled
ATR 72 United Airlines UA 6615 Neiva 08:31 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8102 Cartagena 08:38 scheduled
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 620 Tocumen (PTY) 08:40 scheduled
Airbus A320 United Airlines UA 6625 Fort Lauderdale (FLL) 08:45 scheduled
Boeing 737-700 United Airlines UA 1069 Newark (EWR) 08:48 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9714 Santa Marta (SMR) 08:49 scheduled
Airbus A318 United Airlines UA 6670 Barranquilla 08:50 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8511 Pereira 08:55 scheduled

09:00 21.03.2019

+14°C   Winds: 1 m/s @ 75°   Clouds/sky few   Estimated active runways: 13L, 13R

ARRIVALS — 16
Waiting time 3 - 8 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 9451 Cucuta 09:04 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9840 Armenia 09:05 scheduled
ATR 42/72 SATENA 9R 8726 Buenaventura 09:08 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8418 Cali 09:11 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8105 Monteria 09:11 scheduled
ATR 42/72 SATENA 9R 8733 Puerto Asis 09:15 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4005 Medellin 09:15 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9407 Villavicencio 09:17 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8584 Pasto 09:19 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8525 Barranquilla 09:27 scheduled
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 535 Tocumen (PTY) 09:29 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8451 Medellin 09:30 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9793 Monteria 09:33 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9220 Cali 09:39 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8054 Medellin 09:43 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4173 Valledupar 09:50 scheduled

DEPARTURES — 26
Waiting time 2 - 6 min.
Airbus A318 United Airlines UA 6617 Valledupar 09:00 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9542 Cartagena 09:00 scheduled
Embraer RJ145 SATENA 9R 8615 Pasto 09:04 scheduled
Embraer RJ145 SATENA 9R 8612 Medellín (EOH) 09:05 scheduled
Embraer 170 SATENA 9R 8710 Arauca 09:05 scheduled
Airbus A321 Aeromexico AM 8245 Cali 09:06 scheduled
Airbus A320 United Airlines UA 6609 Cucuta 09:06 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 256 Cancún (CUN) 09:10 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8112 San Andres Island 09:10 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9837 Armenia 09:12 scheduled
Airbus A330 AVIANCA AV 126 Miami (MIA) 09:15 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9514 Cartagena 09:21 scheduled
ATR Freighter EasyFly VE 7816 Manizales 09:25 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9308 Medellin 09:26 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8023 Medellin 09:28 scheduled
Airbus A320 Copa Airlines CM 3018 Barranquilla 09:29 scheduled
ATR Freighter SATENA 9R 8645 Florencia 09:30 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4006 Medellin 09:32 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9401 Pasto 09:35 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8560 San Andres Island 09:40 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 6768 Pereira 09:41 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4252 San Andres Island 09:42 scheduled
ATR Freighter SATENA 9R 8752 Saravena 09:43 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9281 Ibague 09:44 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9710 Bucaramanga 09:45 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8590 Riohacha 09:50 scheduled

10:00 21.03.2019

+18°C   Winds: 1 m/s @ 266°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 31L, 31R

ARRIVALS — 17
Waiting time 4 - 10 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 9521 Barranquilla 10:02 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9337 Medellin 10:07 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8408 Pereira 10:10 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9461 Bucaramanga 10:14 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4191 Monteria 10:22 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 45 Mexico City (MEX) 10:29 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 8430 Cali 10:29 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4141 Santa Marta (SMR) 10:32 scheduled
ATR Freighter SATENA 9R 8729 Quibdo 10:33 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 86 São Paulo (GRU) 10:40 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4050 Cali 10:40 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8445 Corozal 10:50 scheduled
Airbus A330 AVIANCA AV 98 Santiago (SCL) 10:50 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8420 Cali 10:55 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8565 Medellin 10:55 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8372 Quito (UIO) 10:57 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9541 Cartagena 10:58 scheduled

DEPARTURES — 14
Waiting time 2 - 13 min.
Airbus A318 AVIANCA AV 8523 Cali 10:00 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8067 Medellin 10:13 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9758 Cartagena 10:15 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9786 Santa Marta (SMR) 10:19 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9805 Pereira 10:19 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8424 Barranquilla 10:20 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9822 Manizales 10:20 scheduled
Boeing 787-8 LATAM Airlines LA 575 Santiago (SCL) 10:29 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9310 Medellin 10:30 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4042 Leticia 10:32 scheduled
Airbus A318 Copa Airlines CM 3024 Bucaramanga 10:34 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4055 Cali 10:42 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8266 Cucuta 10:44 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 8400 Manizales 10:56 scheduled

11:00 21.03.2019

+18°C   Winds: 1 m/s @ 266°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 31L, 31R

ARRIVALS — 27
Waiting time 2 - 8 min.
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1360 Buenos Aires (EZE) 11:00 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8383 Tocumen (PTY) 11:00 scheduled
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 627 Tocumen (PTY) 11:03 scheduled
Airbus A330 United Airlines UA 6658 New York 11:07 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8455 Barranquilla 11:07 scheduled
Airbus A319 Iberia IB 7820 Santa Marta (SMR) 11:09 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 260 Rio De Janeiro (GIG) 11:10 scheduled
ATR Freighter EasyFly VE 9167 Popayan 11:10 scheduled
Airbus A320 United Airlines UA 6641 Miami (MIA) 11:13 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9294 Neiva 11:17 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 142 Lima (LIM) 11:19 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8384 Guayaquil 11:20 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8512 Pereira 11:20 scheduled
Embraer RJ145 SATENA 9R 8605 Medellín (EOH) 11:22 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 696 San Jose 11:30 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8373 Oranjestad (AUA) 11:30 scheduled
Airbus A330 AVIANCA AV 88 Buenos Aires (EZE) 11:30 scheduled
ATR 72 Iberia IB 7873 Armenia 11:35 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8557 Cartagena 11:37 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4052 Cali 11:39 scheduled
ATR Freighter EasyFly VE 7817 Manizales 11:45 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 2392 Lima (LIM) 11:50 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9282 Ibague 11:54 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8422 Cali 11:55 scheduled
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1557 Fort Lauderdale (FLL) 11:55 scheduled
Embraer 170 SATENA 9R 8711 Arauca 11:56 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9773 Barranquilla 11:57 scheduled

DEPARTURES — 12
Waiting time 6 - 11 min.
ATR 42/72 SATENA 9R 8742 Villagarzon 11:02 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4096 Cartagena 11:13 scheduled
Airbus A321 Copa Airlines CM 3002 Medellin 11:15 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9548 Cartagena 11:22 scheduled
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 516 Tocumen (PTY) 11:29 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4368 Cancún (CUN) 11:30 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9227 Cali 11:39 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9251 Florencia 11:44 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9764 Santa Marta (SMR) 11:44 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9778 San Andres Island 11:55 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4057 Cali 11:56 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9486 Leticia 11:57 scheduled

12:00 21.03.2019

+18°C   Winds: 1 m/s @ 266°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 31L, 31R

ARRIVALS — 19
Waiting time 2 - 11 min.
Embraer RJ145 SATENA 9R 8617 Pasto 12:07 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9301 Medellin 12:07 scheduled
Boeing 787-8 AVIANCA AV 27 Madrid 12:12 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8374 Quito (UIO) 12:12 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8103 Cartagena 12:14 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9723 Cucuta 12:15 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8595 Valledupar 12:20 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 6769 Pereira 12:21 scheduled
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2251 Santa Marta (SMR) 12:23 scheduled
ATR Freighter SATENA 9R 8646 Florencia 12:25 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9711 Bucaramanga 12:25 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9370 Cali 12:31 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9543 Cartagena 12:32 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 129 Punta Cana (PUJ) 12:34 scheduled
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2218 Barranquilla 12:45 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8066 Medellin 12:45 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9402 Pasto 12:46 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8425 Medellin 12:47 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4123 Barranquilla 12:49 scheduled

DEPARTURES — 28
Waiting time 2 - 15 min.
Airbus A321 AVIANCA AV 9314 Medellin 12:00 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9538 Barranquilla 12:02 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 262 Guatemala City (GUA) 12:05 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 94 San Salvador 12:05 scheduled
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 534 Tocumen (PTY) 12:08 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9847 Armenia 12:11 scheduled
Airbus A318 Copa Airlines CM 3026 Pereira 12:12 scheduled
Embraer 170 SATENA 9R 8704 Puerto Inirida 12:27 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9245 Popayan 12:28 scheduled
Airbus A330 AVIANCA AV 25 Lima (LIM) 12:30 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8372 Tocumen (PTY) 12:30 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9788 Cartagena 12:30 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 258 San Juan (SJU) 12:32 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 252 Punta Cana (PUJ) 12:35 scheduled
Embraer RJ145 SATENA 9R 8767 Medellín (EOH) 12:40 scheduled
Airbus A321 Aeromexico AM 8229 Cali 12:40 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 86 Los Angeles (LAX) 12:40 scheduled
Boeing 787-8 United Airlines UA 6688 Los Angeles (LAX) 12:40 scheduled
ATR Freighter EasyFly VE 7836 Manizales 12:40 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8118 Santa Marta (SMR) 12:44 scheduled
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1361 Buenos Aires (EZE) 12:45 scheduled
Airbus A320 United Airlines UA 6633 Miami 12:47 scheduled
ATR Freighter SATENA 9R 8902 Питалито 12:50 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 250 Santo Domingo (SDQ) 12:50 scheduled
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2236 Medellin 12:52 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 264 Cancun 12:55 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9410 Valledupar 12:55 scheduled
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1558 Fort Lauderdale (FLL) 12:57 scheduled

13:00 21.03.2019

+18°C   Winds: 1 m/s @ 307°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 31L, 31R

ARRIVALS — 17
Waiting time 4 - 14 min.
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2249 Pereira 13:00 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9515 Cartagena 13:03 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9303 Medellin 13:06 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4084 Cali 13:13 scheduled
Airbus A320 Iberia IB 7833 Barranquilla 13:14 scheduled
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2255 Bucaramanga 13:14 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4007 Medellin 13:15 scheduled
Airbus A320 Spirit Airlines NK 807 Fort Lauderdale (FLL) 13:15 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9200 Cali 13:21 scheduled
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 415 Tocumen (PTY) 13:29 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8267 Cucuta 13:30 scheduled
Airbus A319 American Airlines AA 913 Miami (MIA) 13:35 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8591 Riohacha 13:49 scheduled
Boeing 737-400 Avior 9V 1420 Caracas (CCS) 13:50 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9305 Medellin 13:57 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9759 Cartagena 13:57 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9787 Santa Marta (SMR) 13:57 scheduled

DEPARTURES — 23
Waiting time 3 - 11 min.
Airbus A330 AVIANCA AV 244 New York (JFK) 13:00 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9766 Santa Marta (SMR) 13:00 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8384 Oranjestad (AUA) 13:10 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8374 Willemstad (CUR) 13:12 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 2393 Lima (LIM) 13:14 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9416 Barranquilla 13:15 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9398 Pasto 13:16 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 208 Boston (BOS) 13:17 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 690 San Jose 13:20 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8562 Bucaramanga 13:20 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4053 Cali 13:22 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9824 Manizales 13:25 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8558 Cartagena 13:30 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 241 Santiago (SCL) 13:35 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 249 São Paulo (GRU) 13:35 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8373 Quito (UIO) 13:35 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8383 Panama 13:35 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 217 Buenos Aires (EZE) 13:36 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9340 Medellin 13:40 scheduled
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2228 Cali 13:51 scheduled
Boeing 787-8 AVIANCA AV 26 Madrid (MAD) 13:55 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4156 Bucaramanga 13:56 scheduled
ATR 72 Aeromexico AM 8233 Armenia 13:59 scheduled

14:00 21.03.2019

+18°C   Winds: 1 m/s @ 307°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 31L, 31R

ARRIVALS — 15
Waiting time 4 - 14 min.
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8113 San Andres Island 14:00 scheduled
Airbus A321 Iberia IB 7826 Barranquilla 14:04 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4093 Cartagena 14:04 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9228 Cali 14:18 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 50 Lima (LIM) 14:25 scheduled
Boeing 787-9 KLM KL 749 Amsterdam (AMS) 14:25 scheduled
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7029 Cancún (CUN) 14:33 scheduled
Airbus A320 Copa Airlines CM 3063 San Andres Island 14:36 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9307 Medellin 14:36 scheduled
Airbus A318 Iberia IB 7824 Pereira 14:37 scheduled
ATR 42/72 SATENA 9R 8743 Villagarzon 14:38 scheduled
ATR 72 Iberia IB 7876 Armenia 14:47 scheduled
ATR Freighter SATENA 9R 8753 Saravena 14:51 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8559 Cartagena 14:54 scheduled
Airbus A320 Interjet 4O 2930 Mexico City (MEX) 14:55 scheduled

DEPARTURES — 18
Waiting time 5 - 10 min.
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2219 Barranquilla 14:00 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9444 Cucuta 14:10 scheduled
Airbus A320 Spirit Airlines NK 400 Fort Lauderdale (FLL) 14:10 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9318 Medellin 14:15 scheduled
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2250 Pereira 14:21 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9426 Monteria 14:21 scheduled
Airbus A319 American Airlines AA 916 Miami (MIA) 14:25 scheduled
ATR Freighter EasyFly VE 8994 Puerto Asis 14:25 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 22 Mexico City (MEX) 14:29 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4108 Cartagena 14:30 scheduled
ATR 72 EasyFly VE 7752 Pereira 14:30 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8296 Riohacha 14:30 scheduled
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2254 Santa Marta (SMR) 14:40 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9550 Cartagena 14:45 scheduled
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2215 Barranquilla 14:49 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8513 Armenia 14:52 scheduled
ATR 42/72 SATENA 9R 8736 San José del Guaviare 14:59 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 316 Lima (LIM) 14:59 scheduled

15:00 21.03.2019

+18°C   Winds: 1 m/s @ 307°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 31L, 31R

ARRIVALS — 15
Waiting time 4 - 12 min.
ATR Freighter EasyFly VE 7837 Manizales 15:00 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4095 Cartagena 15:08 scheduled
Embraer RJ145 SATENA 9R 8766 Medellín (EOH) 15:11 scheduled
Airbus A321 Interjet 4O 940 Cancún (CUN) 15:15 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4043 Leticia 15:16 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9250 Florencia 15:18 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9765 Santa Marta (SMR) 15:19 scheduled
ATR 42/72 SATENA 9R 8685 Tumaco 15:25 scheduled
Airbus A321 Iberia IB 7841 Medellin 15:30 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8522 Cali 15:34 scheduled
ATR Freighter SATENA 9R 8903 Питалито 15:40 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4097 Cartagena 15:42 scheduled
Airbus A321 Copa Airlines CM 3017 Barranquilla 15:47 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4011 Medellin 15:47 scheduled
Airbus A318 Iberia IB 7830 Bucaramanga 15:59 scheduled

DEPARTURES — 19
Waiting time 2 - 14 min.
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8173 Medellin 15:00 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9776 San Andres Island 15:03 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8597 Pasto 15:05 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4202 El Yopal 15:09 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8428 Riohacha 15:10 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9279 Ibague 15:14 scheduled
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2226 Cali 15:15 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4116 Cartagena 15:15 scheduled
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 416 Tocumen (PTY) 15:17 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9472 Bucaramanga 15:19 scheduled
Airbus A321 Aeromexico AM 8239 Medellin 15:21 scheduled
ATR 42/72 SATENA 9R 8732 Puerto Asis 15:25 scheduled
Boeing 737-400 Avior 9V 1425 Caracas (CCS) 15:30 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 143 Lima (LIM) 15:30 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8588 Pereira 15:35 scheduled
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2248 Pereira 15:49 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8580 Barrancabermeja 15:49 scheduled
ATR Freighter SATENA 9R 8754 Florencia 15:50 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9408 Villavicencio 15:50 scheduled

16:00 21.03.2019

+19°C   Winds: 1 m/s @ 313°   Clouds/sky few   Estimated active runways: 31L, 31R

ARRIVALS — 19
Waiting time 2 - 12 min.
ATR 72 AVIANCA AV 9246 Popayan 16:00 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9825 Manizales 16:01 scheduled
Airbus A319 Iberia IB 7866 Cartagena 16:02 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2446 Lima (LIM) 16:10 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4054 Cali 16:10 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9411 Valledupar 16:14 scheduled
Airbus A321 Copa Airlines CM 3005 Medellin 16:15 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9399 Pasto 16:27 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4157 Bucaramanga 16:28 scheduled
Airbus A318 Copa Airlines CM 3036 Santa Marta (SMR) 16:29 scheduled
Airbus A340-600 Iberia IB 6585 Madrid (MAD) 16:35 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9487 Leticia 16:44 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8504 Pereira 16:46 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8531 Barranquilla 16:50 scheduled
ATR 72 EasyFly VE 9185 Pereira 16:50 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9202 Cali 16:51 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8179 Santa Marta (SMR) 16:54 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9844 Armenia 16:58 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9779 San Andres Island 16:59 scheduled

DEPARTURES — 15
Waiting time 3 - 15 min.
Embraer RJ145 SATENA 9R 8616 Medellín (EOH) 16:00 scheduled
Airbus A320 Interjet 4O 2931 Mexico City (MEX) 16:00 scheduled
Boeing 787-9 KLM KL 749 Amsterdam (AMS) 16:05 scheduled
ATR 42/72 SATENA 9R 8793 Quibdo 16:10 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9207 Cali 16:15 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9324 Medellin 16:19 scheduled
Airbus A321 Interjet 4O 941 Cancún (CUN) 16:25 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9259 Popayan 16:27 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4008 Medellin 16:28 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4266 San Andres Island 16:30 scheduled
Airbus A319 Aeromexico AM 8255 Cartagena 16:32 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9446 Cucuta 16:34 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9774 Santa Marta (SMR) 16:35 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8534 Medellin 16:50 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8576 Valledupar 16:50 scheduled

17:00 21.03.2019

+19°C   Winds: 1 m/s @ 313°   Clouds/sky few   Estimated active runways: 31L, 31R

ARRIVALS — 17
Waiting time 3 - 10 min.
Embraer 190 Copa Airlines CM 633 Tocumen (PTY) 17:07 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9445 Cucuta 17:09 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9547 Cartagena 17:12 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9313 Medellin 17:17 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8530 Armenia 17:20 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8464 Cali 17:21 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9280 Ibague 17:21 scheduled
ATR Freighter EasyFly VE 8995 Puerto Asis 17:25 scheduled
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 517 Tocumen (PTY) 17:26 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8172 Medellin 17:32 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4056 Cali 17:33 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4203 El Yopal 17:36 scheduled
Airbus A320 Copa Airlines CM 3021 Barranquilla 17:39 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9427 Monteria 17:43 scheduled
ATR 42/72 SATENA 9R 8737 San José del Guaviare 17:47 scheduled
Boeing 787-8 AVIANCA AV 47 Madrid (MAD) 17:57 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9473 Bucaramanga 17:59 scheduled

DEPARTURES — 17
Waiting time 4 - 13 min.
Airbus A318 AVIANCA AV 9417 Pereira 17:01 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4154 Santa Marta (SMR) 17:01 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4120 Cartagena 17:03 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 8402 El Yopal 17:10 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8508 Monteria 17:10 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9223 Cali 17:10 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4194 Monteria 17:13 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9326 Medellin 17:20 scheduled
Airbus A318 Aeromexico AM 8241 Bucaramanga 17:25 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 51 Lima (LIM) 17:25 scheduled
Airbus A320 Aeromexico AM 8237 Barranquilla 17:29 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4212 Pereira 17:31 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8178 Santa Marta (SMR) 17:36 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9752 Cartagena 17:38 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8463 Cali 17:51 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8582 Medellin 17:55 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9841 Armenia 17:55 scheduled

18:00 21.03.2019

+19°C   Winds: 1 m/s @ 313°   Clouds/sky few   Estimated active runways: 31L, 31R

ARRIVALS — 26
Waiting time 3 - 6 min.
Airbus A320 Aerosvit Airlines VV 438 Lima (LIM) 18:00 scheduled
Airbus A320 United Airlines UA 6627 Fort Lauderdale (FLL) 18:03 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 255 Havana (HAV) 18:04 scheduled
Airbus A320 United Airlines UA 6628 Orlando (MCO) 18:07 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9204 Cali 18:10 scheduled
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2235 Medellin 18:10 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8297 Riohacha 18:10 scheduled
Embraer RJ145 SATENA 9R 8619 Medellín (EOH) 18:12 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8518 Pereira 18:14 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9719 Santa Marta (SMR) 18:14 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8598 Pasto 18:15 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8581 Barrancabermeja 18:21 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9549 Cartagena 18:26 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8589 Pereira 18:29 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9409 Villavicencio 18:29 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4253 San Andres Island 18:31 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9525 Barranquilla 18:34 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4117 Cartagena 18:39 scheduled
Airbus A330 AVIANCA AV 127 Miami (MIA) 18:44 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9757 Cartagena 18:44 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8196 Medellin 18:44 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 95 San Salvador 18:50 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4009 Medellin 18:53 scheduled
ATR Freighter SATENA 9R 8794 Quibdo 18:55 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9319 Medellin 18:57 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8429 Riohacha 18:59 scheduled

DEPARTURES — 19
Waiting time 4 - 12 min.
Airbus A321 Iberia IB 7845 Medellin 18:00 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8125 Medellin 18:02 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9283 Ibague 18:04 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9474 Bucaramanga 18:04 scheduled
Embraer 190 Copa Airlines CM 622 Tocumen (PTY) 18:08 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9452 Cucuta 18:09 scheduled
ATR 42/72 SATENA 9R 8898 Apartado 18:15 scheduled
Airbus A340-600 Iberia IB 6586 Madrid 18:15 scheduled
Airbus A321 Copa Airlines CM 3007 Cali 18:17 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4040 Medellin 18:18 scheduled
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2244 Cartagena 18:30 scheduled
Airbus A320 Iberia IB 7869 Pereira 18:30 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4118 Cartagena 18:36 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8108 Bucaramanga 18:40 scheduled
Embraer RJ145 SATENA 9R 8722 Corozal 18:45 scheduled
Airbus A319 Iberia IB 7864 Santa Marta (SMR) 18:49 scheduled
Airbus A320 Aerosvit Airlines VV 439 Lima (LIM) 18:50 scheduled
Embraer RJ145 SATENA 9R 8714 Arauca 18:55 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9275 Neiva 18:56 scheduled

19:00 21.03.2019

+17°C   Winds: 1 m/s @ 60°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 13L, 13R

ARRIVALS — 31
Waiting time 3 - 7 min.
Airbus A319 United Airlines UA 6668 Washington (IAD) 19:00 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9206 Cali 19:04 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 251 Santo Domingo (SDQ) 19:06 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8376 Quito (UIO) 19:10 scheduled
Boeing 787-8 LATAM Airlines LA 576 Santiago 19:10 scheduled
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 8000 São Paulo (GRU) 19:10 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8382 Guayaquil 19:13 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8375 Tocumen (PTY) 19:14 scheduled
Airbus A340-600 D-AIHY Lufthansa LH 542 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:15 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8535 Medellin 19:16 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 116 Santiago (SCL) 19:17 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 144 Cusco (CUZ) 19:17 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 73 Mexico City (MEX) 19:20 scheduled
Airbus A330 AVIANCA AV 24 Lima (LIM) 19:20 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 263 Guatemala City (GUA) 19:20 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 691 San Jose 19:20 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8377 Willemstad (CUR) 19:25 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8381 Oranjestad (AUA) 19:26 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9418 Pereira 19:26 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 253 Punta Cana (PUJ) 19:33 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9447 Cucuta 19:34 scheduled
Boeing 787-8 Air Europa UX 193 Madrid (MAD) 19:35 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 259 San Juan (SJU) 19:38 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 114 São Paulo (GRU) 19:45 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 8403 El Yopal 19:52 scheduled
Boeing 787-8 AVIANCA AV 19 Barcelona 19:55 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4213 Pereira 19:55 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4369 Cancún (CUN) 19:55 scheduled
ATR Freighter EasyFly VE 8943 Quibdo 19:55 scheduled
ATR 72 AVIANCA AV 9260 Popayan 19:59 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9777 San Andres Island 19:59 scheduled

DEPARTURES — 17
Waiting time 2 - 14 min.
Airbus A320 Iberia IB 7850 Barranquilla 19:00 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2447 Lima (LIM) 19:00 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9458 Cucuta 19:02 scheduled
Airbus A321 Aeromexico AM 8247 Cali 19:05 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8566 Bucaramanga 19:05 scheduled
Airbus A321 Iberia IB 7846 Medellin 19:13 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4130 Barranquilla 19:13 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8197 Medellin 19:14 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9780 San Andres Island 19:15 scheduled
Airbus A321 Iberia IB 7827 Cartagena 19:19 scheduled
ATR 72 EasyFly VE 9048 Neiva 19:20 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9831 Pereira 19:25 scheduled
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7218 Cartagena 19:26 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9215 Cali 19:35 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8568 Bucaramanga 19:49 scheduled
Boeing 787-8 AVIANCA AV 46 Madrid (MAD) 19:50 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8536 Medellin 19:51 scheduled

20:00 21.03.2019

+17°C   Winds: 1 m/s @ 60°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 13L, 13R

ARRIVALS — 19
Waiting time 2 - 9 min.
Boeing 737-400 Avior 9V 1424 Caracas (CCS) 20:00 scheduled
Airbus A321 United Airlines UA 6677 Medellin 20:02 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9481 Bucaramanga 20:05 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9208 Cali 20:06 scheduled
Boeing 787-8 Copa Airlines CM 3003 Medellin 20:07 scheduled
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 629 Tocumen (PTY) 20:07 scheduled
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2253 Santa Marta (SMR) 20:09 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 257 Cancún (CUN) 20:10 scheduled
Airbus A319 United Airlines UA 6618 Valledupar 20:10 scheduled
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2213 Cartagena 20:14 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4195 Monteria 20:20 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4155 Santa Marta (SMR) 20:28 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4121 Cartagena 20:29 scheduled
Boeing 787-8 AVIANCA AV 11 Madrid (MAD) 20:32 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8585 Medellin 20:32 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8124 Medellin 20:34 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4041 Medellin 20:43 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8509 Monteria 20:45 scheduled
Airbus A319 American Airlines AA 915 Miami (MIA) 20:50 scheduled

DEPARTURES — 22
Waiting time 2 - 7 min.
Airbus A321 AVIANCA AV 9217 Cali 20:00 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9428 Cucuta 20:01 scheduled
Airbus A318 Iberia IB 7852 Barranquilla 20:04 scheduled
Airbus A318 Iberia IB 7821 Santa Marta (SMR) 20:10 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4071 Cali 20:12 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9332 Medellin 20:13 scheduled
Boeing 787-8 AVIANCA AV 18 Barcelona (BCN) 20:20 scheduled
Airbus A319 Iberia IB 7828 Cartagena 20:20 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4028 Medellin 20:22 scheduled
Airbus A320 Iberia IB 7875 Armenia 20:27 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8460 Valledupar 20:32 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8382 Santa Cruz (VVI) 20:33 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9817 Pereira 20:34 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9466 Bucaramanga 20:35 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 247 Washington 20:41 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8375 Quito (UIO) 20:42 scheduled
Airbus A318 Copa Airlines CM 3034 Santa Marta (SMR) 20:44 scheduled
Airbus A320 United Airlines UA 6634 Miami (MIA) 20:45 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9219 Cali 20:51 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 44 Mexico City (MEX) 20:55 scheduled
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2200 Medellin 20:55 scheduled
Airbus A320 Copa Airlines CM 3016 Barranquilla 20:55 scheduled

21:00 21.03.2019

+17°C   Winds: 1 m/s @ 60°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 13L, 13R

ARRIVALS — 24
Waiting time 3 - 8 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 9842 Armenia 21:00 scheduled
Airbus A330 United Airlines UA 6656 Miami (MIA) 21:03 scheduled
Airbus A320 Aeromexico AM 8236 Barranquilla 21:05 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9331 Medellin 21:07 scheduled
Airbus A321 Copa Airlines CM 3006 Cali 21:10 scheduled
Boeing 767-300 Air Canada AC 1944 Toronto (YYZ) 21:15 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9453 Cucuta 21:15 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8233 Santa Marta (SMR) 21:16 scheduled
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2205 Cartagena 21:20 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4023 Medellin 21:20 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8109 Bucaramanga 21:20 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4267 San Andres Island 21:27 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 265 Cancun 21:35 scheduled
Boeing 757-200 United Airlines UA 1007 Houston (IAH) 21:40 scheduled
ATR 72 EasyFly VE 9049 Neiva 21:40 scheduled
ATR 72 United Airlines UA 6614 Neiva 21:43 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8567 Bucaramanga 21:45 scheduled
Embraer RJ145 SATENA 9R 8715 Arauca 21:46 scheduled
ATR 42/72 SATENA 9R 8899 Apartado 21:48 scheduled
Embraer RJ145 SATENA 9R 8723 Corozal 21:50 scheduled
Boeing 757 Delta Air Lines DL 981 Atlanta 21:50 scheduled
ATR Freighter SATENA 9R 8755 Florencia 21:52 scheduled
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2227 Cali 21:59 scheduled
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2211 Medellin 21:59 scheduled

DEPARTURES — 24
Waiting time 2 - 17 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 692 San Jose 21:00 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4182 Cucuta 21:02 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8187 Medellin 21:04 scheduled
Airbus A330 United Airlines UA 6657 New York 21:05 scheduled
Airbus A340-600 Lufthansa LH 543 Frankfurt-am-Main (FRA) 21:05 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8376 Tocumen (PTY) 21:10 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 85 São Paulo (GRU) 21:10 scheduled
Airbus A320 Copa Airlines CM 3068 Tocumen (PTY) 21:10 scheduled
Airbus A330 AVIANCA AV 87 Buenos Aires (EZE) 21:12 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 261 Rio De Janeiro (GIG) 21:15 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 75 Lima (LIM) 21:15 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8381 Aruba 21:15 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8458 Monteria 21:15 scheduled
Boeing 767-300 LATAM Airlines Brasil JJ 8001 São Paulo (GRU) 21:15 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4164 Bucaramanga 21:19 scheduled
Boeing 787-8 AVIANCA AV 10 Madrid (MAD) 21:25 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8432 Cartagena 21:30 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4020 Medellin 21:31 scheduled
Boeing 787-8 Air Europa UX 194 Madrid (MAD) 21:35 scheduled
Airbus A330 AVIANCA AV 97 Santiago (SCL) 21:52 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4110 Cartagena 21:53 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9221 Cali 21:55 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8232 Santa Marta (SMR) 21:56 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9336 Medellin 21:58 scheduled

22:00 21.03.2019

+15°C   Winds: 1 m/s @ 104°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 13L, 13R

ARRIVALS — 19
Waiting time 4 - 11 min.
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2209 Pereira 22:00 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 317 Lima (LIM) 22:00 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4119 Cartagena 22:01 scheduled
Boeing 787-9 Air France AF 422 Paris (CDG) 22:05 scheduled
Boeing 737-700 United Airlines UA 1068 Newark (EWR) 22:05 scheduled
ATR 42/72 SATENA 9R 8009 Puerto Asis 22:07 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 8549 Cartagena 22:12 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9769 Santa Marta (SMR) 22:23 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8569 Bucaramanga 22:29 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4109 Cartagena 22:31 scheduled
Embraer 170 SATENA 9R 8797 Puerto Carreno 22:35 scheduled
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2207 Barranquilla 22:44 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4029 Medellin 22:49 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4070 Cali 22:50 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9218 Cali 22:54 scheduled
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 659 Tocumen (PTY) 22:55 scheduled
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1783 Orlando (MCO) 22:58 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 9459 Cucuta 22:59 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9818 Pereira 22:59 scheduled

DEPARTURES — 12
Waiting time 4 - 11 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4260 San Andres Island 22:09 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4364 Miami (MIA) 22:10 scheduled
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2204 Cartagena 22:13 scheduled
Airbus A320 United Airlines UA 6678 Pereira 22:14 scheduled
Airbus A318 Aeromexico AM 8249 Bucaramanga 22:15 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8469 Cali 22:15 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9442 Cucuta 22:19 scheduled
Boeing 767-300 Air Canada AC 1945 Toronto (YYZ) 22:30 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9338 Medellin 22:30 scheduled
Airbus A318 Avianca Brazil O6 2206 Barranquilla 22:35 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 8377 Quito (UIO) 22:45 scheduled
Boeing 787-8 AVIANCA AV 120 London (LHR) 22:55 scheduled

23:00 21.03.2019

+15°C   Winds: 1 m/s @ 104°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 13L, 13R

ARRIVALS — 15
Waiting time 3 - 14 min.
Airbus A320 TAME EQ 526 Quito (UIO) 23:00 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9819 Cartagena 23:01 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 9335 Medellin 23:07 scheduled
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7219 Cartagena 23:07 scheduled
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1921 Orlando (MCO) 23:10 scheduled
Airbus A319 AVIANCA AV 9467 Bucaramanga 23:14 scheduled
Airbus A321 AVIANCA AV 8470 Cali 23:16 scheduled
Airbus A319 American Airlines AA 1123 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:30 scheduled
Airbus A318 AVIANCA AV 8487 Santa Marta (SMR) 23:44 scheduled
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8186 Medellin 23:46 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4165 Bucaramanga 23:51 scheduled
Airbus A320 Interjet 4O 2932 Mexico 23:55 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4021 Medellin 23:56 scheduled
Aeromexico AM 708 Mexico City (MEX) 23:58 scheduled
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4183 Cucuta 23:59 scheduled

DEPARTURES — 7
Waiting time 12 - 18 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 9716 Barranquilla 23:05 scheduled
Airbus A319 American Airlines AA 1122 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:10 scheduled
Boeing 787-8 LATAM Airlines LA 577 Santiago (SCL) 23:10 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9754 Cartagena 23:22 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4022 Medellin 23:37 scheduled
Boeing 787-9 Air France AF 429 Paris (CDG) 23:55 scheduled
Airbus A320 TAME EQ 527 Quito (UIO) 23:59 scheduled

00:00 22.03.2019

+15°C   Winds: 1 m/s @ 104°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 13L, 13R

ARRIVALS — 3
Waiting time 27 - 41 min.
Embraer 190 AVIANCA AV 365 San Salvador 00:01 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 9781 San Andres Island 00:14 scheduled
Airbus A320 AVIANCA AV 52 Lima (LIM) 00:55 scheduled

DEPARTURES — 2
Waiting time 16 min.
Boeing 757-200 United Airlines UA 1006 Houston (IAH) 00:14 scheduled
Airbus A319 American Airlines AA 1126 Miami (MIA) 00:30 scheduled

01:00 22.03.2019

+15°C   Winds: 1 m/s @ 116°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 13L, 13R

ARRIVALS — 2
Waiting time 17 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1137 Miami (MIA) 01:00 scheduled
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4111 Cartagena 01:17 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 15 - 17 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4250 San Andres Island 01:02 scheduled
Airbus A320 Interjet 4O 2933 Mexico City (MEX) 01:15 scheduled
Aeromexico AM 709 Mexico City (MEX) 01:32 scheduled

02:00 22.03.2019

+15°C   Winds: 1 m/s @ 116°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 13L, 13R

03:00 22.03.2019

+15°C   Winds: 1 m/s @ 116°   Clouds/sky broken   Estimated active runways: 13L, 13R

ARRIVALS — 3
Waiting time 23 - 42 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4261 San Andres Island 03:03 scheduled
Boeing 787-8 AVIANCA AV 55 Munich (MUC) 03:45 scheduled
Boeing 787-8 AVIANCA AV 121 London (LHR) 03:50 scheduled

Other Dates

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28